Novamedline
Офіційний представник LDN в Україні

+38 (044) 22 38 318

Київ, вул. Омеляновича-
Павленка, 19а, оф. 1

Тестостерон

Тестування бере за основу той факт, що одним з методів підтвердження змісту активного тестостерону є наявність там білків, які пов'язують тестостерон. Глобуліном зв'язується приблизно 60% тестостерону, інша частка – альбуміном. Приблизно 1-2% усієї кількості залишається у вільному вигляді. Той, який зв'язується альбуміном, а також і вільний тестостерон, є активними формами. Глобулін помітно пригнічує активність тестостерону.

Своєчасно проведена діагностика, яка визначає кількість гормону в крові, здатна допомогти лікарю відкоригувати підхід до лікування раніше поставлених діагнозів. Це підвищить шанс і швидкість одужання, що підвищує значущість визначення змісту не пов'язаного тестостерону в ряді випадків – при імпотенції, гірсутизмі, ожирінні, аменореї і т.п.

Активна форма забезпечує гарне проникнення в клітину. Пов'язаний з глобуліном гормон інгібований, з альбуміном – здатний на біологічний вплив. Як наслідок, використання діагностикою загального тестостерону (3-х його фракцій в певному процентному відношенні) не відображає дійсний стан речей. Додатковий вплив надають стани організму, такі як гіпотиреоз, вагітність, коли змінюється кількість ГСПГ.

Особливу важливість визначення незв'язаного тестостерона має при таких патологіях:

  • порушення синтезу андрогенів;
  • хромосомні захворювання;
  • пухлини яєчників;
  • жіноча фригідність;
  • недостатність чоловічої статевої сили;
  • онкозахворювання сечостатевих органів;
  • пухлина надниркових залоз.

Метод ІФА (Free Testosterone ELISA) дозволяє визначити кількість вільного тестостерону в мінімальних концентраціях, як високочутливий, точний. Хороший тим, що оцінка реакції відбувається автоматично. Набір для ІФА дозволяє провести тест без великих обсягів матеріалу і складного недоступного обладнання. Далі після тестування можна робити висновки про стан людини, для якої проводиться аналіз, і продовжувати лікування.