Novamedline
Офіційний представник LDN в Україні

+38 (044) 22 38 318

Київ, вул. Омеляновича-
Павленка, 19а, оф. 1

Лептин

Реагент Leptin Human ELISA призначений для визначення рівня гормону лептину в крові або інших біологічних рідинах з використанням імуноферментного методу.

Лептин виробляється спеціальними клітинами жирової тканини – адипоцитами. Основна біологічна функція полягає в регуляції енергетичного обміну, як наслідок, маси тіла. На фізіологічному рівні лептин здатний блокувати синтез нейропептиду Y, що відповідає за збудження апетиту. Лептин також впливає на синтез статевих гормонів, бере участь в регулюванні менструації і овуляції, особливо підвищується в пубертатному періоді, як у жінок, так і у чоловіків. При ожирінні у представників чоловічої статі підвищується рівень лептину, знижується вироблення тестостерону, змінюється голос, фігура, стає більш м'яким характер, іншими словами – організм перебудовується на роботу відповідно до жіночого фенотипу.

При цьому ожиріння розвивається не в зв'язку зі зменшенням рівня лептину, а в результаті зниження у рецепторів мозку чутливості до нього. Тільки в рідкісних випадках спадкової нестачі лептину розвивається ожиріння. При цьому зазвичай у людей з ожирінням спостерігаються підвищені показники лептину. Вважається, що проблема не в концентрації даного гормону, а в порушенні перенесення лептину і сприйняття його клітинами кори головного мозку. Одночасно резистентність до лептину при діагностиці вважається одним з факторів підвищення рівня цукру та, як наслідок, цукрового діабету без вираженої інсулінової залежності. Підвищений рівень лептину впливає на серцево-судинну систему і знижує еластичність судин, також може сприяти тромбоутворенню, в результаті – інсульту.

Запропонований набір для ІФА дозволяє визначити концентрацію гормону в досліджуваному матеріалі. Повинен використовуватися при необхідності діагностики захворювань у пацієнтів, які належать до груп ризику, при:

  • тромбозах;
  • безплідді на тлі нестачі харчування;
  • при діагностиці діабету II типу;
  • генетичному дефіциті лептину.